Memento – Emelie Schepp

Standaard

memento‘Memento’ van Emelie Schepp is een Scandinavische thriller voor de liefhebbers van Lars Kepler, Stieg Larsson en Jo Nesbø. Zomer 1986. Vluchtelingen, Chili, Zweden en een verborgen verleden zijn de ingrediënten van deze ijzersterke thriller. Een jong meisje wordt wakker in het ziekenhuis. Ze heeft geen idee hoe ze daar terecht gekomen is. 2012: In Zweden wordt het hoofd van de immigratiedienst vermoord. Alle sporen leiden naar een kind als dader. Officier van justitie Jana duikt in de zaak en dat brengt bij haar gruwelijke herinneringen aan haar eigen verleden boven. Wat gaat er schuil achter de nu zo sterke Jana? En is zij eigenlijk wel te vertrouwen?

Het debuut van een nieuwe Scandinavische thriller schrijfster, in Zweden zeer enthousiast ontvangen en ook in Nederland staat ze hoog genoteerd in de verkoopoverzichten. Een vlot geschreven maar wel heel complex verhaal, spannend en goed uitgediept. De hoofdrolspeelster is een beetje over de top geweldig om me echt persoonlijk betrokken te voelen, maar draagt het verhaal en zorgt voor de verbinding tussen de verschillende verhaallijnen. Zeker een aanrader als je van dit specifieke genre houdt, ik vind de stijl het meest lijken op Cilla & Rolf Börjlind ook pas recent begonnen met boeken schrijven en zijn daarin zeer succesvol.

Verkrijgbaar in Paperback en als e-book

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit / Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit / Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit / Bijwerken )

Google+ photo

Je reageert onder je Google+ account. Log uit / Bijwerken )

Verbinden met %s